Kiemelkedő eredményeik alapján több versenyzőnk is meghívást kapott a nemzeti válogatottba!

 

Az U-18 korosztály Európa Bajnoksága Jeruzsálemben került megrendezésre, ahol is egyesületünkből Iker Natália 2000 m akadályfutásban és Babinyecz Anna 800 m síkfutásban teljesítette korábban a nevezési szintet és vehetett részt a versenyen.

A Cseh – Magyar – Szlovák – Szlovén U-18 válogatott viadal, Székesfehérváronzajlott, ahova négy versenyzőnk kapott meghívást, de sajnos Fidrich Viktória gerelyhajítónknak az utolsó pillanatban, sérülés miatt le kellett mondania a szereplést, így csak hárman képviselhették egyesületünket.

2000 m akadályfutásban Iker Natália 7:17.73 p-es futásával negyedikként ért célba. 1500 m síkfutásban Galsi Laura Lilla szintén negyedik helyezett lett 4:53.43 p-el. 800 m síkfutásban Babinyecz Anna 2:18.12 p-el ötödikként érkezett a célba.

Lengyel – Cseh – Magyar U-18, U-20, Olimpiai Reménységek Dobó Versenye Karpacz,hazánkat és egyesületünket Fidrich Viktória képviselte, aki hatodik helyezettként fejezte be a versenyét.

Ljubljanarendezte meg az U-16 korosztályrészvételével Bratislava – Ljubljana – Zagrab – Budapest, Négy Város Tornáját. A csapatversenyt is magában foglaló megmérettetésen összesített pontszámok alapján Budapest a második helyezett lett. Versenyzőink kitettek magukért, sikeres szereplésükkel nagyban hozzá járultak a csapat sikeréhez. 100 m síkfutásban Komáromi Ádám Mátyás 11,33 mp-el elsőként ért célba, míg a 4x100 m váltófutó csapatban is szerepelve (43,73 mp) Durkó Dávid egyesületi társával nagyban hozzásegítették a győzelemhez Budapest csapatát. Durkó Dávid távolugrásban 625 cm-es ugrásával második, Komáromi Ádám Mátyás 604 cm-es eredményével harmadik helyezést ért el. Durkó Dávid súlylökésben 9,78 m-es lökésével hatodik lett. Női távolugrásban Pintér Nóra 535 cm-es ugrásával második helyezett, míg magasugrásban 140 cm-el ötödik lett.

Galsi Laura Lilla az olaszországi Saluzzoban megrendezett 15. U-18 Hegyifutó Világbajnokságon képviselte hazánkat és az egyesületünket. A 4350 m-es terepen, 155 m szintkülönbséget is legyőzve, tisztességesen helytállva harmincadikként ért célba a népes mezőnyben.

További válogatott viadalok és világesemények is sorra kerülnek a közeljövőben, melyeken további versenyzőink is meghívást kaptak, mely eredményekről majd szintét tudósítást adunk.

Gratulálunk versenyzőinknek és edzőiknek, sikeres folytatást kívánunk!

 

Hajrá Csepeli DAC!

 

Iker Natália és Babinyecz Anna