Eredményes évet zártak a Csepeli DAC atlétái!

Idén is sikeresen szerepeltek a Csepeli Diák Atlétikai Club versenyzői: a különféle korosztályok országos bajnokságain tizenegy első, tíz második és tizenhét harmadik helyet szereztek. A Sport XXI. csapatversenyeken a legfiatalabbak két első és egy második helyezést értek el, míg az egyéni versenyeken nyolcan első, négyen második és négyen harmadik helyezettként szerepeltek. A szenior versenyzők tizennégy első, hét második és két harmadik helyezést értek el. A Csepeli DAC legeredményesebb sportolója Tari Zoltán lett, aki hét aranyérmet szerzett ebben az esztendőben, s ezért Deák Balázs vándordíjjal jutalmazták a Csepeli DAC évzáró ünnepségén.

A különféle kategóriák legjobbjai a következők lettek: U12 fiú Szabó Viktor, U 12 leány Németh Virág. Újonc leány Vágó Zsófia, újonc fiú Szabó Bence. Serdülő fiú Tari Zoltán, serdülő leány Diemer Anna. Ifjúsági fiú kategóriában megosztott díjat adtak át: a legjobbak Raffay Csanád és Pesti Máté lett. Ifjúsági leány kategória legjobbja Babinyecz Anna, aki 800 méteres síkfutásban már teljesítette a 2022. évi világverseny kvalifikációs szintjét is. Junior fiú kategória legjobbja Bakó Martin.

A legeredményesebb ugró fiú Tari Zoltán lett, aki magasugrásban 192 centiméteres eredményt ért el. A legeredményesebb ugró lány Diemer Anna, aki magasugrásban 165 centimétert teljesített. A legeredményesebb dobó fiú Raffay Csanád, aki diszkoszvetésben 56,58 métert dobott. A legeredményesebb dobó leány Fidrich Viktória, aki gerelyhajításban 43,93 métert ért el. A legeredményesebb gátas fiú Pesti Máté. aki a 110 méteres gátfutást 14.56 másodperc alatt teljesítette. Tari Zoltán a 100 méteres gátfutásban 13.64 másodperces idővel ért célba. A legeredményesebb gátas lány Dévald Boglárka, akinek 80 méteres gátfutásban a legjobb ideje 12.70 másodperc. A legeredményesebb sprinter fiú Komáromi Ádám, aki a 100 méteres síkfutást 11.37 másodperc alatt teljesítette. A legeredményesebb távfutó lány Babinyecz Anna, aki 800 m síkfutásban 2:13.88 időt ért el.

A Csepeli DAC országos bajnokai 2021-ben:

Tari Zoltán hétszeres, Durkó Dávid négyszeres, Komáromi Ádám négyszeres, Nagy Levente háromszoros, Moskola Zsombor kétszeres, Vágó Zsófia kétszeres, Fidrich Viktória kétszeres, Tas Nóra kétszeres, Babinyecz Anna egyszeres, Raffay Csanád egyszeres, Szabó Henrietta egyszeres, Diemer Anna egyszeres.

Szenior országos bajnokok:

Kodácsi József ötszörös, Lambovics Mariann háromszoros, Damm József kétszeres, Ardey Zsolt kétszeres, Zeller Zsolt egyszeres, Madaras István egyszeres országos bajnok.