Újra nagyszerűen szerepeltek atlétáink

Kánikulai melegben kezdődtek meg múlt hétvégén az Veszprémben az U-10, U-12, U-14 és az U-16 korosztályok számára a 8. Kis-Balaton Bajnokság. A legfiatalabbaknak nem csak a szokatlan meleggel, de a nagy létszámú indulókkal, az elhúzódó versenyekkel is meg kellett küzdeniük, amit sikerrel tettek.

U-10 korosztályban leány 60 m síkfutásában a 20 induló közül Boldog Nóra nagyszerű futásával 10,8 mp-el 8. helyezett lett, míg 600 m síkfutásban 2:22.2 p.-el 7.-ként ért célba.

U-12 fiú 60 m síkfutásban Szabó Viktor Gergő szintén 20 versenyzővel vette fel a versenyt és 9,00 mp-el 2. helyezést ért el, távolugrásban 26 induló közül 428 cm-es eredményével szintén 2. lett.

U-12 fiú 600 m síkfutásban Kas László Milán 2:09.5 p.-el 8. helyezést ért el a 15 induló közül.

U-12 leány 60 m síkfutásban a 37 induló közül Boldog Bianka Gabriella 9,3 mp-el 4., Rudics Luca szintén 9,3 mp-el 5. helyezést ért el.

Távolugrásban 35 induló közül Boldog Bianka Gabriella 365 cm-es ugrásával 11. helyen végzett.

600 m síkfutásban Rudics Luca a 20 versenyző közül 2:02.0 p.-el, 7.-ként fejezte be a versenyt.

U-14 korosztály leány súlylökésében Vágó Zsófia 17 indulóval versenyzett és 11,94 m-es eredményével végzett az 1. helyen.

U-16 fiú 100 m síkfutásában 20 indulót megelőzve Komáromi Ádám Mátyás 11,5 mp-el 1., Nagy Levente 12,1 mp-el 4., Durkó Dávid Gergely 12,2 mp-el 5. helyre futott be.

U-16 leány gerelyhajításban 18-an versenyeztek, közülük Fidrich Viktória 37,19-es dobásával 2., Szabó Henrietta 35,28 m-el harmadik helyezett lett.

Másnap került megrendezésre ugyan csak Veszprémben a 62. Nemzetközi Atlétikai Balaton Bajnokság

Vasárnapra enyhült a meleg, kellemesebb időben tudtak versenyezni U-18-as korosztályú atlétáink, akiknek a versenyszámai Liga pontokat is értek.

100 m síkfutásában nagyszerű egyéni rekordot ért el 11,52 mp-es idejével az egyébként gátfutó Pesti Máté, mely eredménye a 8. helyezéshez volt elegendő.

400 m gátfutásban Schuch Szilárd Péter 58,89 mp-es egyéni rekordjával 5. helyezett lett.

Magasugrásban Tari Tibor György 186 cm-es új egyéni rekordot elérve 2. –ként állhatott fel a dobogóra.

400 m női gátfutásban Hegyes Zsanett újra javított korábbi egyéni rekordján és 1:12.49 p.-el 7. helyezést ért el.

Női gerelyhajításban /500 gr/ Fekete Boglárka 42,58 m-es hajításával 5., míg Németh Zsófia 39,88 m-el 7. helyen fejezte be a versenyt.

U-18-as korosztályú atlétáin nagyszerű szereplésükkel jelentősen növelték Liga pontjaik számát, s tettek lépéseket a Liga Döntő felé.

Szintén Veszprémben került megrendezésre szerdán a SVSE Egyéni Csúcsok Versenysorozat I. fordulója

Két versenyszámban méretették meg magukat versenyzőink, ahol a verseny célját elérve újabb egyéni rekordokat elérve térhettek haza.

U-18 korosztály 800 m női síkfutásában Galsi Laura Lilla 2:21.44 p.-es eredményével 2.-ént ért célba, míg Péntek Evelin Nóra 2:34.19 mp-el 12., Varga Dominika Zoé 2:35.68 p.-el 13., Horváth Kamilla 2:57.88 p.-el 18. helyezést ért el.

Ezen a versenyen az U-18 korosztály férfi 200 m síkfutásban mérette meg magát a gátfutó Pesti Máté és nagyszerű 22,95 mp-el 8. lett.

Gratulálunk a versenyzőinknek és felkészítő edzőiknek! Hajrá Csepeli DAC!